Köpek Oteli Fiyatları

PAYLAŞ
Köpek Oteli Fiyatları
  • 0
  • 12
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpek otelleri insanların hayatlarında yaşanan bir takım değişiklikler esnasında köpeklerinin bakım ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmaktadır. Tatile çıkmak, ev taşımak, iş için şehir dışına çıkmak ya da bayram tatili gibi sebeplerle insanlar köpeklerini geçici bir süre bakacak birine ihtiyaç duyarlar. Köpek otellerinde konaklayan evcil hayvanlar kaldıkları süre boyunca tıpkı evlerinde olduğu gibi tüm ihtiyaçları karşılanarak, sahiplerinin yokluğunda bakım ve ilgiden yoksun kalmamaktadırlar. Tarım Bakanlığı denetiminde çalışan köpek otelleri bakımını üstlendikleri köpeklerin tüm gıda ve temizlik ihtiyaçlarını gidermektedir. Özel odaları bulunan köpekler günlük belli periyotlarla dolaşmaya çıkarılmakta ve oyun ve benzeri aktiviteleri yaptırılmaktadır.

Köpeklerin sahipleri olmadığında bakım ve ilgiden yoksun kalmamaları ve alışkanlıklarını aynı rahatlıkla yerine getirmeleri sağlanmaktadır. Sıcak, ferah ve özel olarak ayrılmış alanları sayesinde diğer köpeklerle herhangi bir problem yaşamaları önlenmiştir. Hatta birçok köpek oteli uzun süreli konaklayan köpekler için ekstra yapılan aylık bakım ve hizmetleri fiyatlarına dahil ederek sahiplerinin üzerindeki sorumluluğu da azaltmış olmaktadırlar. Uzun ya da kısa süreli evinden uzak kalan evcil köpek sahipleri bu süreçte çok değer verdikleri dostlarının da bakımının yapılmasından ve ihtiyaçlarının karşılanmasından mutluluk duymaktadırlar. Bunun yanında köpek otelleri kendilerine konaklamaya gelen misafirlerinin kaliteli mamalarla beslenmesi, kilo kontrolü ve sağlık problemleri ile de ilgilenmektedir. Diğer köpeklerle bir arada bulundurulmaması da sahiplerinin güven içinde köpeklerini bu otellere bırakmasını sağlamaktadır. Köpeklerin birbirlerine zarar verme ihtimali köpek otelleri tarafında göz ününde bulundurulduğu için her biriyle özel olarak ilgilenilmekte ve bir araya getirilmemektedir.

Köpek Oteli Fiyatları

Köpeklerin Köpek Otellerinde Konaklaması İçin Neler Gereklidir?

Köpek otelleri barınak benzeri bir yapıya sahip olmadığı için taahhüt edilen süre içerisinde sahiplerinin gelip köpeklerini teslim alması beklenir. Bu süre içerisinde otel içerisinde bulunan köpeğin sağlık durumu hakkında otel yetkililerine bilgi ve belge verilmesi şarttır. Tarım Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan bu köpek otelleri denetlendikleri için misafir ettikleri köpeklerin sağlık durumu ile ilgili bilgi sahibi olmak zorundadırlar. Hem diğer müşterilerin hem de diğer konaklayan köpeklerin sağlığı açısından gelen her köpeğin aşı kartı mutlaka olmalıdır. Aşı kartı olmayan ya da aşıları eksik olan köpekler otele kabul edilmemektedir. Ayrıca köpeğin düzenli olarak parazit kürlerinin yapılmış olması şarttır. Bu sağlık aşamalarından geçmemiş olan ve otele kabul edilmeyen köpekler için otel bünyesinde çalışan veteriner hekimlerden yardım alınabilir. Veterinerin yaptığı aşı ve kontrollerden sonra sağlığında her hangi bir problem olmadığı tespit edilen köpekler otelde kalabilmektedirler. Bir de bayram ya da yılbaşı tatili gibi resmi tatillerde otellerde yoğunluk çok olacağı için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda vardır. Tüm bu hizmetlerin ardından köpek otel fiyatları konusu da merak edilen bir diğer husustur.

Köpek Oteli Fiyatları

Köpek otellerinde verilen veteriner ya da eğitim gibi ekstra hizmetlerin dışında günlük olarak alınan oda fiyatları mevcuttur. Köpek Oteli Fiyatları köpeklerin cinsine göre değişiklik gösterebilmektedir. Saldırganlığı ile bilinen Pitbull, Dogo Arjantin gibi köpek cinsleri için diğer köpeklere oranla daha yüksek ücretler istenmektedir. Ayrıca birden fazla köpeği olan evcil hayvan sahipleri içinde farklı fiyat uygulamaları mevcuttur. Ayrıca fiyatlar otellerin kalite sıralamasında ön sıralarda olmasına göre de değişmektedir. Tüm bu kriterlerin sonucunda değişiklik gösteren köpek otel fiyatlarıgünlük olarak değişkendir. Bu fiyat daha üstlerde de olmakta daha uygun fiyatlara da köpek oteli bulunabilmektedir. Bu ücretler köpeğin günlük bakımını kapsamaktadır. Veteriner hizmeti ve eğitim gibi istekler ayrıca fiyatlandırılmaktadır.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir