Satılık Cavalier King Charles Fiyatları

PAYLAŞ
Satılık Cavalier King Charles Fiyatları
 • 0
 • 16
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 4 dakika da oku
 • +
 • -
köpek eğitimi

Cavalier King Charles cinsi köpek küçük boylara sahip bir köpek cinsidir. Cavalier King Charles düz bir kafatasına ve konik bir burun yapılarına sahip bir ırktır. Gözleri yuvarlak, parlak ve içeri dönük bir yapıya sahiptir. Kulakları uzun ve aşağı doğru düşüktür aynı zaman da oldukça tüylüdür. Vücudunu kaplayan tüyler uzun, ince ve yer yer dalgalanmalar olsa da oldukça düzdür. Tüy renklerin de 3 farklı ton gözükmektedir. Bunlar siyah, beyaz ve bronz – kahve renk tonlarıdır.

Cavalier King Chasles Kökeni

Satılık Cavalier King Charles Fiyatları

Cavalier King Chasles ırkı köpek, English Toy Spaniel’in bir alt modeli olan King Chasles ile Cocker Spaniel arasında yapılan çiftleşme sonucu ortaya çıkmış bir köpek ırkıdır. Köpek yetiştiricileri, Kral II. Charles’ın tablolarında görülen Toy Spanielleri benzeyen köpek cinsleri yetiştirmeyi hedeflemişlerdir.

Cavalier King Charles Karakteri

Cavalier King Charles hareketli, canlı ve oldukça hiperaktif bir köpek ırkıdır. Cavalier King Charles hiperaktifliğini, heyecanını kuyruk sallayarak en güzel şekilde belli etmektedir. Sportif karaktere sahip olan ve dışa dönük bir köpek ırkıdır. Korkusuzdurlar, sahibini her alan da mutlu etmekten hoşlanırlar. Cavalier King Charles zeki, eğitimi kolay, nazik ve itaat eğitimlerini başarı ile tamamlayan bir köpek cinsidir. Cavalier King Charles ilgiyi çok seven bir köpek cinsidir. Bundan dolayı hiç yalnız kalmayı sevmezler yalnız kaldıklarında da kendilerini huzursuz hissederler ve bunu dışarıya tavırları ile belli etmektedir. Hiperaktif bir köpek cinsi olduğundan evde fazla kalmayı sevmezler sık sık dışarı da gezdirilmeyi istemektedirler. Cavalier King Charles cinsi köpekler pet olarak yetiştirilmiş bir köpek ırkı olsa da koku olma duyuları çok iyi gelişmiştir. Bu sebepten dolayı dışarı da başıboş bırakılmamalıdır çünkü koku aldığı başka bir hayvanın peşinden gidebilmektedir. Belli yaşın üstündeki çocuklarla Cavalier king Charles cinsi köpekler daha iyi anlaşabilmektedirler.

Cavalier king Charles Yaşam Ortamları

Cavalier King Charles apartman yaşamına uygun bir köpek ırkıdır. Çok sıcak iklimlerden hoşlanmayan Cavalier King Charles cinsi köpekler aynı zaman da küçük olduklarından dolayı ev de bakılması kolay bir köpektir.

Cavalier King Charles Bakımı

Cavalier King Charles’in tüyleri çok uzun olduğundan dolayı düzenli olarak fırçanlanması ve aynı zaman da taranması gerekmektedir. Kulakları uzun olduğundan dolayı kulaklarındaki tüyler bakımsız kaldığın da dolaşmaya ve düğümlenmeye başlar. Bunun için kulak tüylerinin sürekli bakıma ihtiyacı vardır düzenli olarak fırçalanmalı ve taranmalıdır. Ay da 1 kere banyo yaptırılması uygundur. Banyo sonrasın da bütün tüyleri tamamen kurutulmalıdır ve vücut ısısına çok dikkat edilmelidir. Cavalier King Charles orta derece de tüy döken bir köpek cinsidir.

 

Cavalier King Charles Cinsi Köpeğin Yatkın Olduğu Hastalıklar

 • Genetik kalp problemleri
 • Obezite
 • Diz Kapağı çıkığı
 • Kulak enfeksiyonları
 • Kalıtsal görme bozuklukları

Cavalier King Charles Eğitimi

Cavalier King Charles cinsi köpekleri eğitir iken kibar bir yaklaşımla yaklaşmak gerekir. İtaat eğitimine oldukça yatkın bir köpek ırkıdır.

Cavalier King Chasles Egzersiz İhtiyaçları

Çok küçük ve basit egzersizlerden hoşlanırlar. Açık hava da yürümeyi çok severler. Ev de oynanan oyunlarda da egzersiz ihtiyacını karşılamaktadır. Dış mekânlar da başka hayvanları kovalama huyu bulunduğundan dolayı tasmasız olarak gezdirilmemelidir.

Cavalier King Chasles Özellikleri

Cavalier King Chasles’ın boyları 30 ile 35 cm arasın da değişmektedir. Ağırlıkları ise 5 ile 10 kilo arasındadır. Ortalama yaşam süreleri ise 10 yıl ile 15 yıl arasındadır.

Satılık Cavalier King Chasles Fiyatları

Satılık Cavalier King Chasles Fiyatları ortalama 400 dolar ile 600 dolar arasın da değişmektedir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir