Köpek Oteli Esenyurt ıstanbul

PAYLAŞ
Köpek Oteli Esenyurt ıstanbul
  • 0
  • 37
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpek otelleri hayvan sever köpek sahipleri için tasarlanmış bir hizmettir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan köpek sahipleri yoğun iş yaşamı sık seyahat etme tatil gibi eylemlerde köpek sahipleri için en büyük sıkıntı köpeği ne yapacağım sorusu olmuştur. Bu nedenden dolayı köpek oteli esenyurt İstanbul gibi hizmet veren köpek oteli veya pansiyonlarına ihtiyaç duyulmuştur. Bu fikir önceleri biraz eleştiriye maruz bırakılmış olsa da köpek sahiplerinin de bu köpek oteli hizmetinden memnun kalmasıyla köpek oteli ve pansiyonu gibi birçok konuda hizmet veren bu tür mekânlar artmaya başlamış köpek sahip sahiplerinin hizmetine sunulmuştur.

Köpek Oteli Esenyurt ıstanbul Özellikleri

Hayvan dostlarımız için tasarlanmış olan Köpek Oteli veya köpek pansiyonlarında genellikle bungalov ev tarzında köpek kulübeler göze çarpmaktadır. Bu kulübelerin Süit Oda, Büyük kulübe, Küçük kulübe gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu odalarında çeşitli hizmetlere rastlamak mümkündür. Süit köpek odalarının internet üzerinden kamerayla yirmi dört saat canlı izlenebilmektedir. Bu özellikle bazı kaygılı hayvan sever köpek sahipleri için iyi bir seçenek teşkil etmektedir. Canlı izleme seçeneği ayrıca köpek sahipleri evde yokken bilgisayarınız açıkken kayıt bilgisayarınıza kayıt yapabilme özelliği gibi seçeneklerde sunmaktadır. Bu seçenek sayesinde köpek sahipleri evlerine geri döndüklerinde köpeklerini izleyebilmektedir. Köpek oteli veya pansiyonlarında köpek kulübeleri klimalıdır. Ortam sıcaklığı sürekli sabit tutulmaktadır. Köpeklerin istirahat etmeleri ve ırk özelliklerine göre ayarlanmış sıcaklık değerlerinde kalıp rahatsız olmamaları hedeflenmektedir. Dost canlısı köpeklerinize köpek kulübesi içerisinde bulundukları süre içinde müzik yayını bile yapılmaktadır. Müzikleri köpek sahipleri seçebilmektedir. Köpek dostlarımız için bu mekânlarda köpek Havuzu bulunmaktadır, bu havuzlar olimpik köpek havuzu standartlarındadır.

Köpek Oteli Esenyurt ıstanbul

Köpek Otellerinde Güvenlik ve Hijyen

Bu tür mekânlarda Değişimli veya vardiyalı olarak yirmi dört saat görevli personel veya idareci bulunmaktadır. Hayvan sever köpek sahipleri yirmi dört saat telefonla arayıp köpeklerin durumunu öğrenebilmektedir. Köpek otellerinin kulübeler kısmına güvenlik nedeniyle personel harici hiç kimse alınmamaktadır. Köpek sahipleri de bu şekilde olması gerektiğini düşünmektedir. Köpekler için tasarlanmış odalarımızın iç ve dış kısımlarında köpek sahiplerinin isteğine bağlı olarak akşamları da kulübe aydınlatması yapılmakta olduğu görülmüştür. Bu tür mekânlarda sağlığa uygunluk konusu da unutmamış

ozon ve ultraviyole ışınları ve dezenfektasyon yöntemi kullanılmakta; bu yöntemlerin yanı sıra her gün Avrupa standartlarında belirtilen dezenfeksiyon ilaçları ile kulübeler yıkanıp, temizleme işlemi yapılmaktadır. Bu tür mekânlarda genelde bütün kulübelerin kendine ait bahçeleri bulunmaktadır. Köpek dostlarımız ister kulübe içerisinde, ister kulübenin bahçesinde istirahat edebilmektedir. Köpek Havuzları içinde özel temizlik yöntemleri kullanılmaktadır. Köpek dostlarımız köpek havuzundan çıktıktan sonra; Yıkanması, temizlenmesi sağlanmakta ve onların kurutulup, tüyleri tarandıktan sonra kulübelerine geri gönderimi yapılmaktadır. Ayrıca köpekler için köpeğine uygun oyun alanları oyun parkları bulunmaktadır. Köpekler oyun parkına teker teker alınıp, görevli personelimiz ile oyun oynaması sağlanmaktadır. Köpek dostlarımızın oyun parkında diğer köpekler ile birlikte oynatılmamasının sebebi nedeni köpek dostlarının hijyenik açıdan ve fiziksel açıdan zarar görmemesi için düşünülmüş bir yöntemdir.

Köpeklerin Sahiplerinden Teslim Alınması

Hayvan sever dostlarımızın emaneti olan Köpek dostlarımızı teslim alınırken Siz hayvan sever köpek sahiplerinden köpeğin yatağını veya yatak örtüsünü onun beslenmesi için kullandığınız mamasını ve varsa oyuncağı köpek sahiplerinden istenmektedir. Köpek dostumuzun yatağının ve yatak örtüsünün ve mamalarını isteme sebeplerini ise, köpek dostlarımızın kendilerini evinde hissetmesi için istediklerini söylemektedirler. Ayrıca köpeğinizin sağlık karnesinin fotokopisi alınmaktadır. Dezenfekte edilmeden hiçbir köpek otele alınmamaktadır. Bu tür mekanlarda köpeği bırakıp giden zamanında teslim almayan kişileri belirlenen süre zarfı kadar beklendikten sonra hala teslim alınmamışsa bu köpek sahipleri kötü niyetli sayılıp köpekleri başka hayvan sever kişilere hediye edilmektedir.

 

 

 

 

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir