Harem Köpek Pansiyonu ıstanbul

PAYLAŞ
Harem Köpek Pansiyonu ıstanbul
  • 0
  • 28
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

İstanbul her geçen gün nüfusu artan bir artan bir şehirdir. Şehir nüfusunun artmasına oranla bu şehirde köpek besleyen insan sayısı da bir o kadar artmaktadır. Ancak bu şehrin nüfusunun her geçen gün biraz daha artması ve yapılaşması köpek besleyen kişiler için oldukça zor bir hal alır. Çünkü köpeklerin özel ilgiye ihtiyaçları vardır. Köpeklerin günde en az iki defa dışarıya çıkarılması ve vücudunda ki enerjilerini atması için yürüyüş yaptırılmalı ve oyunlar oynatılmalıdır. Şehrin kalabalıklaşması ve doğal yaşam alanlarının kalmamasına bağlı olarak köpekler devamlı olarak evde kalmaya mahkum edilirler. Devamlı olarak ev hapsedilen köpeklerde ise psikolojik rahatsızlıklar ve davranış bozuklukları meydana gelir. Ayrıca köpek sahiplerinin zaman zaman şehir dışına çıkması ve köpeklerini güvenli bir şekilde emanet edebilecekleri bir yer bulma sıkıntısı yaşarlar. Çünkü köpekler sahiplerinden ayrı kaldıklarında ve alıştıkları ortamdan ayrıldıkları zaman çok mutsuz olurlar. Bu nedenle de hastalanırlar. Tüm bu sıkıntılarla karşı karşıya kalındığı takdirde harem köpek pansiyonu ıstanbul köpek sahipleri için mükemmel bir yer haline geliyor.

Harem Köpek Pansiyonu ıstanbul Neden Tercih Edilmelidir?

Harem Köpek Pansiyonu ıstanbul

Harem köpek pansiyonu köpeklerin sahiplerinden ayrı kaldıkları zamanlarda onlarla özel olarak ilgilenen bir pansiyondur. Bu pansiyonda görev alan tüm personel alanında uzman ve profesyonel kişiler arasından seçilmiştir. Pansiyon içerisinde her köpek için özel olarak hazırlanmış olan dinlenme alanları, oyun alanları ve uyuma odaları vardır. Oyun alanları köpeklerin güvenliğinin korunması adına kontrol altına alınmıştır. Bu güvenli bölge içerisinde köpekler tüm gün boyunca diğer köpeklerle oyunlar oynayarak üzerlerinde bulunan enerjilerini atarlar ve diğer köpeklerle uyum içerisinde olarak daha fazla sosyalleşme olanağına sahip olurlar. Pansiyonda köpekler için beslenme e oyun saatleri düzenlenmiştir.

Köpekler bu beslenme saatlerinde kendileri için özel olarak seçilmiş mamalarla beslenir ve beslenme saatleri bittikten sonra oyun oynamak için serbest bırakılırlar. Köpeklerin oyun esnasında diğer köpeklerle kavga etmemesi için devamlı olarak görevli personel ve eğitmenler tarafından gözetim altında tutulurlar. Köpekler oyun oynayarak ve egzersiz yapıp yorulduktan sonra onlar için özel olarak hazırlanmış olan dinlenme köşelerinde dinlenmeye çekilirler. Ayrıca pansiyon içerisinde köpeklerin sıcak yaz aylarında yüzerek serinlemelerine olanak sağlayacak havuzlar bulunur. Köpekler bu havuzlarda yüzdükten sonra herhangi bir sağlık sorunu yaşamamaları adına eğitmenler tarafından kurulanırlar. Burada bulunan eğitmenler alınında uzman kişiler olmasının yanında aynı zamanda hayan sever kişilerdir. Bu nedenle köpeklerin sahiplerinden ayrı kaldığı zamanlarda köpeklerin eğlenceli vakitler geçirmelerine yardımcı olurlar ve sahiplerinin göstermiş olduğu sevgiden onları asla mahrum bırakmazlar. Köpekler her ne kadar konuşulanları anlamasa da yapılan hareketleri çok net bir şekilde okuyabilirler. Çünkü köpekler çok güçlü bir duyguya ve hislere sahiptirler.

Harem Köpek Pansiyonunun Önemi Nedir?

Harem köpek pansiyonu istanbul köpeklerin güvenle konaklayabileceği ve köpek sahiplerinin gözünü asla geride bırakmayan bir pansiyondur. Bu pansiyona bırakılan köpekler uzman ve profesyonel eğitmenler tarafından tuvalet ve itaat eğitimi konusunda eğitilirler. Çünkü eğitilmiş bir köpekte davranış ve psikolojik rahatsızlıkların meydana gelme olasılığı daha azdır. Bu nedenle köpeğin bırakılacağı pansiyon eğitim açısından da oldukça önemlidir. Pansiyonda bulunan profesyonel çalışanlar köpeklerin tuvalet ihtiyacından banyo ihtiyacına kadar tüm ihtiyaçları ile yakından ilgileniyor. Köpekler bu pansiyonda sanki kendi evlerindeymiş gibi rahat hareketler içerisinde bulunurlar. Sahiplerinin istekleri doğrultusunda evlerine geri bırakılan köpekler sahiplerinin yanına oldukça mutlu ve onların itaatlerini hemen yerine getirir vaziyette olurlar ve bu durum köpek sahiplerini oldukça mutlu eder. Ancak köpeklerin bu pansiyona kabul edilebilmesi adına tüm aşılarının tam olması ve kayıt işlemleri esnasında köpek karnesinin mutlaka gösterilmesi gerekir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir