Gebze Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Gebze Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 27
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Kendinize dost ya da arkadaş olarak bir köpek edindiyseniz ve onun bakım sorumluluğunu üstlendiyseniz eğer elinizden gelenin her zaman en iyisini yapmaya çalışırsınız.  Çünkü ilk başlarda çok zahmetli ve yorucu gibi görünen köpek bakımı zamanla günlük yapılan rutin işler arasına girmekte ve zorluğunu kaybetmektedir. Çünkü köpeklerin sevimliliği ve cana yakınlıkları onları daha da çok sevmemize neden olmakta ve onlar için katlanmamız gereken bazı zorlukları görmemize engel olmaktadır.  Bazen işiniz gereği bazen ise beklenmedik ani durumlar neticesinde il dışına çıkmanız yani evinizden uzaklaşmanız gerekebilir.

Ve bu gibi durumlarda köpeğinizi yanınızda götürebileceğiniz şartlar olmayabilir. İşte asıl sorumluluk bu gibi durumlarda başlamakta kara kara köpeğinizi nereye bırakacağınızı düşünmeye başlarsınız. Eşinize dostunuza bıraksanız belki de sizin gibi bakamayabilirler  yada havlamasından veya farklı bir şeyinden rahatsız olarak onu kapıya atabilirler. Tüm bunlar sizin için bir ihtimaldir ve düşünmek bile istemezsiniz. Köpeğinize siz yokken tıpkı sizin gibi bakacak ve sizin yokluğunuzu ona aratmayacak birini ararsınız ama kolaylıkla bulamazsınız.

Gebze Köpek Pansiyonu

İşte bu gibi durumlarda yapabileceğiniz en iyi şey köpeğinizi köpek pansiyonlarına emanet etmektir. Köpek pansiyonlarında köpekleriniz tıpkı sizin gibi sizin ona göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka ile bakılırlar. Gebze’ye yakın olanlar ve Gebze’de oturanlar için Gebze köpek pansiyonu iyi bir tercihtir. Burada köpeğinize sizin yokluğunuz hissettirilmeden onunla oyunlar oynanır yemeği yedirilir suyu içilir özel bakıcısıyla gezintiye çıkarılır uyutulur tuvaleti yaptırılır. Kısacası siz ona nasıl bakıyorsanız Gebze köpek pansiyonu da köpeğinize aynen öyle bakar.

Köpeğinizi buraya teslim ederken sadece onun için önemli olan birkaç oyuncağı üzerinde uyuduğu çarşaf ve battaniyesini getirmeniz yeterlidir. Bakıcı arkadaşlara köpeğinizin alışkanlıkları hakkında bilgi vermeli onunla hangi saatler arasında oyun oynadığınızı ne zaman dışarı çıkıp gezdiğinizi ve ne zaman yemek saati olduğunu paylaşmalısınız. Ayrıca varsa köpeğinizin sevmediği şeyleri de belirtmeli ve bildiğiniz rahatsızlığı varsa köpeğinizin bunu veterinerlere bildirmelisiniz. Birde olası bir durumda size yada yakınınıza ulaşılabilecek bir telefon numarası bırakmalısınız.

Köpek Bakımı

  Tüm bunların ardından gözünüz hiç arkada kalmadan kafanız rahat bir şekilde işinize gidebilir tüm işlerinizi gönül rahatlığıyla hallederek köpeğiniz için endişe duymaktan ve kaygılanmaktan kurtulabilirsiniz. Köpeğinizi bu gibi pansiyonlara sadece zorunlu olduğunuz zamanlar dışında her ay ya da her hafta belirli zaman dilimlerinde de bırakabilirsiniz. Değişik köpek ırklarıyla bir arada olma imkânı bulduğu için köpeğinizin sosyalleşmesi de bu pansiyonlar sayesinde sağlanmış olur. Köpeğiniz bu pansiyonlarda hemcinsleriyle kavga etmeden oyun oynamayı aynı alanı paylaşmayı öğrenir ve yeni arkadaşlar edinir.

Gebze Köpek Pansiyonu

Bu yüzden onu zorunlu kaldığınız zamanlar haricinde düzenli olarak bu pansiyonlara bırakmanız aslında onun yararına olan bir durumdur. Siz her ne kadar köpeğim orda rahat edemez onu dışlarlar ya da aç kalır diye düşünseniz de sizin düşüncenizin tam tersi bir durum vardır ortada.  Siz tüm işlerinizi bitirip eve geri döndüğünüzde köpeğiniz günlerce arkadaşlarıyla doya doya oynamaktan yorgun düşmüş ve biran önce eve gidip uyumak için can atıyor olacaktır. Ayrıca ona bu sosyalleşme imkânını verdiğiniz ve yeni arkadaşlar edinmesini sağladığınız için size teşekkür edercesine olan bakışlarını da dikkatlice bakarsanız görebilirsiniz.

Artık köpeğinizin orda yeni arkadaşları olmuş oldu bunu unutmamalı ve onu ara sıra arkadaşlarına ziyarete götürmelisiniz. Siz nasıl zaman zaman arkadaşlarınızla görüşmek istiyor ve onlara ihtiyaç duyuyorsanız köpeğinizde aynı ihtiyaç ve hisler içerisindedir unutmamalısınız. Köpek pansiyonları bu noktada çok doğru bir amaca hizmet etmekteler ve mecburi olarak köpeklerinizden ayrılmak durumunda kaldığınız anlarda gözünüz arkada kalmadan onlara tıpkı sizin gibi bakmaktadırlar.   

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir