Köpek Pansiyonu Eyüp Fiyatı

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Eyüp Fiyatı
  • 0
  • 18
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Eyüp semti, yaşayan tarihiyle pek çok insan tarafından merak uyandıran yerlerden biridir. Tarihi eserlerinin dikkat çekiciliğinin yanı sıra yapısallaşmasıyla da dikkat çeken semtte yaşayan insanların gelir durumu ortalama düzeydedir. Tarihi yapının yanı sıra doğal ortamlar bozularak binaların artışı gözlemlenmiştir. Doğal yaşam alanlarının eksikliği hem insanlar hem den hayvanlar için büyük eksikliktir. Yoğun iş hayatında binalara hapsolan köpekler de zamanla tembelleşerek psikolojik açıdan olumsuz davranışlar sergiliyor. İstanbul’da çoğu semtte görülen köpek pansiyonları köpekler için doğal yaşam alanları oluşturarak gelişimlerinde pozitif etkiler yaratmayı amaçların hizmet kurumlarıdır.

Köpek sahiplerinin yeteri kadar köpekleriyle ilgilenememesi sonucu köpeğin içe kapanık ve tembel davranışlar sergilemesinin önüne geçmek için köpeklerin ihtiyaçlarının karşılandığı kadar aynı zamanda da köpekler ile özel olarak ilgilenilen yaşam alanlarıdır. Eyüp’te bulunan köpek pansiyonu da çevrede çalışan veya acil iş nedeniyle köpeği bırakacak yer arayan kişiler için oluşturulan yerlerden biridir. Köpek Pansiyonu Eyüp Fiyatı orta düzey pansiyonlar her bütçeye uyum sağlar. Uzun süre kalacak köpekler için de toplam fiyat üzerinden indirimler yapılarak köpek sahiplerine yardımcı olmaya çalışılır. Bunun yanında ekstra hizmetlerden yararlanmak isteyen kişiler için veya özel mama tercihinde bulunan, aşı yaptırmak isteyen, özel sağlık sorunundan dolayı veteriner gözetiminde tutulmasını isteyen kişiler için de ek ücretler ile günlük konaklama fiyatı oluşturulur.

Köpek Pansiyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Pansiyonu Eyüp Fiyatı

Köpek pansiyonlarında köpekler için açık hava özel bahçeler ve kapalı oyun alanları oluşturulur. Ortak oyun alanlarında hijyene çok dikkat edilir her gün alanlar temizlenir. Köpekler de genel bakımdan geçirilerek birbirlerinden mikrop kapmaları önlenir. Kısa süre kalan köpeklerin çıkış günüde genel temizlikleri ve banyoları yaptırılır. Kaldıkları sürece de gün içinde sağlık gözetiminde olurlar. Su ve mama için verilen kaplar her köpeğin kullanımından önce de özellikle dezenfekte edilir. Tedavi sürecinde olan köpeklerin gün içinde tedavileri yapılır, uygulanması gereken aşılar varsa veteriner tarafından zamanına göre uygulanır. Aşısı tam olmayan köpekler pansiyona kabul edilmeden aşıları tamamlanır.

Yaşına göre köpeklere farklı mama tipleri verilir. Özel mama ile beslenen köpeklerin mamaları pansiyonda yoksa kısa sürede temin edilir. Mama gelene kadar köpek sahibinin mamasını pansiyona bırakması önemlidir. Böylece köpeğin günlük rutinleri bozulmadan beslenmeleri sağlanmış olur. Her köpek için belirlenen program dahilinde mamaları verilir, uyku saatleri ayarlanır ve oyun alanlarına çıkarılır. Bazı pansiyonlarda servis hizmeti bulunur. Böylece köpekleri pansiyona bırakacak zaman bulamayan veya çıkış gününde alamayan kişiler için evden pansiyona veya pansiyondan eve ulaşımı sağlanır.

Köpek Pansiyonu Eyüp Fiyatı 

Eyüp köpek pansiyonunda köpekler için en iyi yaşam alanları oluşturulmuştur. Köpeklerin gün içinde fiziksel aktiviteler ile gelişmelerine yardımcı olur ve böylece enerjilerini atarak formda kalmaları sağlanır. Köpeklerin temizliğine de kaldığı sürece özen gösterilir. Köpeklerin kaldıkları odalar gün içinde dezenfekte edilirken köpeklerin olmadığı zamanlar ortak oyun alanları da temizlenir. Uzun süre kalan köpeklerin tüy, göz, kulak bakımları yapılır. Konaklayan köpekler 7/24 veteriner tarafından gözetim altındadır. Herhangi bir sıkıntı gözlemlendiğinde veteriner tarafından hemen müdahale edilir. Köpeklerin kaldığı sürece kendilerini yalnız hissetmemeleri için de uzman personeller tarafından psikolojik destek verilir. Özellikle yavru kediler konusunda daha hassas davranılır, sürekli ilgilenilir. Veterinerlere giriş gününde bırakılan aşı takvimleri takip edilir. Aşısı gelen köpeklerin, sahiplerinin bilgisi dahilinde, aşıları yapılır.

Köpeklerin kaldıkları sürece diğer köpekler ile daha sağlıklı iletişim kurmaları ve sahibiyle de arasında daha sıkı bir bağ oluşabilmesi için verilen eğitimler bulunuyor. Köpek sahipleri istediği takdirde konaklayan köpekler için uygun fiyatlarla bu eğitimler uzman kişiler tarafından sağlanıyor. Böylece köpekler hem eğlenceli zaman geçirerek hem de gelişimlerine katkı sağlıyor. Eğitimi tamamlanan köpekte sahibine karşı daha itaatkar olduğu ve daha sağlıklı iletişim kurduğu gözlemleniyor. Özellikle bırakın yavru köpekler için belli eğitimlerin alınması çok daha önemlidir. Yavruyken verilen eğitimler daha kısa sürede ve başarılı olarak tamamlanıyor.

Eyüp köpek oteline her cins ve her yaş aralığında köpekler kabul edilir. Yalnız ırkı gereği veya davranış bozukluğundan ötürü fazla saldırgan olan köpeklerin kabul edilmesi eğitilmesi koşuluyla olur. Saldırgan köpeklerin pansiyona kabul edilmesinden sonra eğitimciler tarafından bazı dersler uygulanır. Böylece kaldığı süreçte de köpeğin uysallaşarak daha kontrollü davranış sergilemesi sağlanabilir. Ayrıca köpeklerin kabul sırasında köpeğin bulaşıcı bir hastalığının bulunmamasına dikkat edilir. Bulaşıcı hastalığı olan köpekler, pansiyon güvenliği için kabul edilmez.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir