Köpek Pansiyonu Tuzla

admin 6 sene önce

Hayvan sahiplenmek son yıllarda gittikçe artan ve hemen hemen ihtiyaç haline gelen oldukça ve keyiflendiren aktivitelerden bir tanesidir. Hayvan sahiplenmek kişiyi sorumluluk sahibi yapar ve diğer açıdan da gün içinde yaşadığınız stresi atmanızı sağlayacak sevimli bir arkadaşınız olması anlamına gelmektedir. Tabi ki her hayvanın bakımı ise farklı bir zorluk anlamına gelmektedir. Sevimli arkadaşlarımızındın en yaygın olanı ise köpeklerdir. Ülkemizde kuruluş ve şirketlerin yaptığı anketler sonucu ortaya çıkan istatistiklere göre hayvan besleyen veya bakmak isteyen aile ve bireylerin ilk sırasını köpekler almaktadır. Köpekler insanlara çok uzun ve eski senelerdir birçok işte yardımcı olmaktadır. İnsanoğluna avcılık, korunma gibi işlerde yardımları dokunmakta ve dostlukları çok uzun ve eski yıllardan beri sürmektedir.

Köpek Pansiyonu Tuzla

Son yıllarda bu işlerde bizlere yardım etmeye devam ederken bir yandan dostluk ederek sahiplerini mutluluk vermektedir. Köpekler sadık kalmayı bilen, çok akıllı ve sevecen yaratıklardır. Birçok evin mutluluk kaynağı olmakla birlikte neredeyse insanlar için evlat gibi olmaktadır. Böyle sevimli arkadaşlara sahip olmak keyifli ve eğlenceli olsa da bir yandan verilmesi gereken eğitimleri, bakımları açısından da sahiplerini çok zorlamaktadır. Oldukça yoğun ve seyahat etmenizi gerektiren bir işe sahipseniz veya tatile gitmek istiyorsanız köpeklerinizi yanınızda götüremezseniz. Bilindiği gibi ülkemizde pansiyonlara ve toplu taşıma araçlarına köpekler kabul edilmemektedir.

Bu tip can sıkıcı olaylarda köpeklerinizi, bu sevimli dostlardan haz etmeyen ya da daha önce hiç köpek beslememiş birilerine emanet etmek dostlarınızda psikolojik açıdan sıkıntılara sebebiyet verebilir. Evde tek kalma meselesine gelirsek hiçbir veteriner ve uzman bunu tavsiye etmemektedir. Nedeni ise dostlarınız terk edilme duygusunu hissedip bir daha sizi gördüğünde eskiden sahip olduğunuz “sahip köpek” ilişkinizin zarar görmesine neden olmasıdır. Bu tip can sıkıcı durumlar için hayvan sever toplulukların çabaları ve belediyelerinde destek vermesi ile açılan köpek otelleri evcil hayvanlarınıza yokluğunuzu hissettirmemektedir. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan ve sürekli gelişip büyüyen ilçelerinden biri olan Tuzla’da hizmet veren “Köpek Pansiyonu Tuzla” köpeklerinize bir yandan eğitimlerini verirken bir yandan eğlendirerek onların bakımlarını yaparak keyifli bir tatil geçirmesini sağlamaktadır. Köpek Pansiyonu Tuzla hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir.

Köpek Pansiyonu Tuzla Fiyatları

Köpek Pansiyonu Tuzla 8 dönümlük yeşillikle dolu geniş bir bahçesi olan araziye sahiptir. Bu arazi üzerinde köpekleriniz diğer köpekler oyun ve aktivitelerde bulunarak sosyalleşmesi açısından önemli ve pozitif adımlar atması sağlanmaktadır. Köpekleriniz bu aktiviteler ve etkinlikler sayesinde misafirliği bittikten sonra dış dünyada tamami ile uyumlu tavırlar sergileyecektir. Bu oyunlar onun sosyalleşmesi ile birlikte aynı zamanda günlük yapması gereken egzersiz ihtiyacını karşılayarak fazladan enerjisini atmasına yardımcı olur. Bu oyunlar dışında köpekleriniz günde iki sefer gezintiye çıkarılarak diğer ihtyaçlarını karşılamalarına yardımcı olunmaktadır.

Köpek Pansiyonu Tuzla

Köpeklerinizin beslenme ve gezinti vakitleri siz sahiplerin tesislere belirttiği saatlerde gerçekleştirilir. Köpeğiniz böylelikle sahip olduğu düzeni kaybetmeden en az sizinki kadar keyifli bir tatil geçirir. Bununla birlikte köpeğiniz evini aramaz ve sahip olduğu düzenden bir şey kaybetmez. Günlük diğer aktivitelerden bir diğeri ise köpeklerinizin sağlığı içindir. Köpeklerinizin günlük olarak göz, kulak, tırnak ve tüy bakımları yapılmaktadır. Bu işlemlerin tamamını gerçekleştiren kişiler ise içlerinde kesinlikle hayvan sevgisi barındıran ve profesyonel kişilerdir. Köpeklerinize bu hizmetlerin dışında sizlerin istekleri doğrultusunda eğitimlerde verilmektedir. Temel itaat ve ileri düzey itaat eğitimi, tuvalet eğitimi, yavru köpek eğitimi gibi eğitimler alanında uzman deneyimli hayvan sever kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Temizlik konusuna değinmek istersek, köpeklerinizin yaşam alanları günlük olarak dezenfekte edilmektedir. Büyük bir titizlikle gerçekleştirilen bu işlemler tama mi ile köpeğinizin sağlığı düşünülerek yapılır ve ona zarar verecek kimyasal maddelerin hiç biri kullanılmaz.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.