ıstanbul Fatih Köpek Oteli

PAYLAŞ
ıstanbul Fatih Köpek Oteli
  • 0
  • 36
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Fatih, İstanbul’un kurulduğu yer ve aynı zamanda merkez ilçesi olarak kabul ediliyor. İstanbul’un Avrupa yakasının güneyinde yer alan Fatih; batısında Zeytinburnu, kuzeyinde Beyoğlu, doğu ve güneyinde ise Marmara Denizi ile çevrelenmiş bir durumda bulunuyor. İstanbul’un her ilçesinde olduğu gibi Fatih’te de köpeksever insanlar bulunuyor. Köpekler evcilleştirilen ilk hayvanlar arasında bulunduğu için çok uzun zamandan beri insanlar köpeklerle etkileşim içerisinde. Bu etkileşim ilk zamanlarda avcılık için yani maddiyata dayalı iken sonrasında maneviyatın da geliştiğini günümüzdeki insan-köpek dostluklarından da görmek mümkün. Köpek sahiplenen kişiler köpek bakımının ne kadar zor olduğunu bilir. İlk bakışta her ne kadar kolay gibi görünse de çeşitli bakımları ve en önemlisi köpeklere gösterilmesi gereken özel bir ilgi bulunuyor. İnsanlar kimi zaman çeşitli nedenlerden dolayı sahiplenmiş oldukları ve en yakın dostları olan köpeklerden uzak kalmak zorunda olabiliyor. Çeşitli sağlık nedenleri, iş seyahatleri ya da lüks olarak tercih edilen tatiller… Bu nedenler bu şekilde uzayıp giderken insanlar nedenler doğrultusunda uzakta kalmak zorunda oldukları köpeklerini ıstanbul Fatih Köpek Oteli sahipleri ve çalışanlarına emanet edebilir.

ıstanbul Fatih Köpek Oteli

Köpek Otellerinin Gereği

Sevginin ölçütü insandan insana göre değişkenlik gösterebilirken, kimi insanlar köpeklerini kendi öz evlatlarıymış gibi sevebiliyor. Onlardan birkaç günlüğüne dahi olsa uzak kalmak kimi zaman birkaç yıl gibi gelebiliyor insanlara ve köpeklerinin akıbeti hakkında soru işaretlerini de gittikleri yerlere götürüyorlar. Kimisi evde bol mama ve su ile köpeğini kitli kapılar ardında bırakırken, kimisi de komşularına ya da çeşitli yakınlık derecelerine göre yakınlarına emanet edebiliyor. Köpek bakımına dair bilgi ve donanıma sahipse emanet ettiğimiz kişiler herhangi bir problem yok. Fakat evde bu şekilde bırakmak ya da bilgisiz kişilere emanet etmek yarardan çok zararla karşılayacaktır köpek sahiplerini. Tam olarak bu noktada köpek otellerinin gereği ön plana çıkıyor. İstanbul Fatih Köpek Oteli insanların can dostu olarak bildikleri köpeklerini olması gerektiği gibi ağırlayıp sahiplerinin aklındaki soru işaretlerini yok ediyor.

ıstanbul Fatih Köpek Oteli Özellikleri

ıstanbul Fatih Köpek Oteli uzman çalışan kadrosu ve veteriner hekimleriyle beraber emanet edilen köpekleri tam teşekküllü bir şekilde ağırlamaya hazır. Aynı şekilde köpeklerin kalacakları yerler de en ince detayına kadar düşünülüp ayarlanmış vaziyette. Köpeklerin herhangi bir şekilde birbirine zarar verebileceği düşüncesiyle her biri tek kişilik odalarda ağırlanıyor. Odalarda ısı ve ses yalıtımı bulunduğu için çevresel koşullara bağlı olarak rahatsız olma olasılığı minimuma düşürülüyor böylelikle. Kullanılan mamalar daima birinci kalite kullanılıyor. Herhangi bir şekilde köpeklerin tüketmiş olduğu besinlerden kaynaklı doğabilecek problemlerin önüne geçilmesi adına. Köpek oteline aşı eksiği ve iç-dış parazit kürleri yapılmamış olan köpekler kabul edilmiyor. Bunun nedeni ise diğer köpeklere bulaşmasının önüne geçmek için.

Sürekli Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenen köpek otelleri istenildiği taktirde ücreti karşılığında eksik aşı ve kürleri tamamlayabiliyor. Alıştıkları ortamlardan bir anda ayrılacakları için çeşitli huzursuzluklar yaşayabilecek olan köpekler için çeşitli adapte teknikleri uygulanıyor. Profesyonel kişilerce uygulanacak olan bu hizmeti, insanlara karşılıksız olarak sadakatini sunan köpeklere çok görülmemeli. Onların insanlardan beklediği şey mama ve su değil, sahiplerinin ilgisi ve sevgisi. Evde bol mama ve su ile bırakmak yerine köpek otellerine bırakmak alınabilecek en sağlıklı kararlar arasında bulunuyor. Bu şekilde hem köpekler huzurlu bir şekilde sahiplerinden ayrı geçireceği günleri atlatacak, hem de köpeklerinden ayrı kaldıkları süre boyunca köpeklerinin sıhhati konusunda sahiplerinin aklında soru işareti kalmayacak.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir