istanbul Köpek Eğitim Okulları

PAYLAŞ
istanbul Köpek Eğitim Okulları
  • 0
  • 11
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Bütün köpek cinslerinin eğitimi farklıdır. Bir Golden Retriever’a verdiğiniz eğitimi Pitbull’a veya bir Alman Kurdu’na veremezsiniz. Bazıları köpek eğitim merkezlerine götürerek köpeklerin eğitim almasını sağlıyorlar, bazıları ise eğitmenleri evlerine davet ediyorlar ve evde eğitim almaları için eğitmenlere rica ediyorlar. Bazı köpek sahipleri köpeklerine gereğinden fazla düşkün olduğu için, çok detaylı düşünerek köpeği evden uzağa çıkarmak istemeyebiliyor, fakat bu ne kadar doğru diye soracak olursanız, aslında hiç değil.

istanbul Köpek Eğitim Okulları

Köpeklerinde çevrelerini çok iyi öğrenmeleri gerekiyor. istanbul köpek eğitim okulları, köpek sahiplerinin neleri doğru ve yanlış yaptıklarını gösteriyorlar. Bir köpeğe eğitim verirken, en önemli konulardan bir tanesi, köpeklere her zaman sevgi ile yaklaşmanız gerekiyor ve ilgi göstermeniz lazım. Bunları yapmadığınız sürece, köpek sizi dinlemeyecektir bile. Köpek eğitimlerinde de karşılıklı duygular çok önemlidir. Siz onlara sevgi gösterdiğiniz sürece, her zaman onlar sizi dinleyeceklerdir ve sizin istediklerinizi yapacaklardır.

istanbul Köpek Eğitim Okulları

Çevrede artık birçok köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır ve özellikle İstanbul’da bütün semtlerde neredeyse bir tane köpek eğitim merkezi mutlaka bulunmaktadır. Köpekler sadece köpek eğitim merkezlerinde mi eğitim alabiliyorlar diye merak edenler için, köpek sadece köpek eğitim merkezlerinde değil, veterinerlerde, köpek otelleri veya pansiyonlarında ve aynı zamanda köpek çiftliklerinde de eğitim alabiliyorlar. Köpekleri eğitirken onları güdüleyebilmeniz için ödüller kullanmanız gerekebilir. Ödül mamaları vardır veya oyunlarla onların doğru yaptığını gösterebilir ve tebrik edebilirsiniz. Bu tamamen sizin köpeğe ne kadar ilgi gösterdiğinizi gösterir. Bu çok önemlidir, çünkü her köpek sevgiye ve ilgiye açtır. Köpek eğitim merkezlerine köpeğinizi götürmek istemezseniz, internetten veya veterinerlerden ve kitapevlerinden alacağınız köpek eğitim kitaplarından destek alabilirsiniz veya köpek eğitmenlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir