Tuzla Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Tuzla Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 193
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpekler artık hayatımızda önemli bir yer kapsamaktadır. Ev ve yol arkadaşı olarak sadık ve sevimli hayvanlardır. Sevimliliklerinin yanında getirdikleri bir de sorumluluk vardır. Köpeklerin bakımları yapılmalı, eğitimi verilmeli ve kesinlikle ilgilenilmelidir. Fakat kontrolünüz dışında gelişen olaylarda köpeklerinizi tek bırakmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bir hafta kadar süre ile iş seyahatine çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda köpeğinize bakacak bir tanıdığınız yok ise ya evde tek kalmak zorunda olacak yada hayvandan hoşlanmayan veya köpek bakımı hakkında bilgisi olmayan birine bırakmak durumunda kalacaksınız. Bu tip durumlarla karşılaşmanız durumunda çözüme ulaşmak için hayvan sever kişiler veya belediye destekli açılan  yeni müesseseler var. Köpek pansiyonları siz evde yokken arkadaşınıza sizin yokluğunu aratmamak üzere hizmet veren ve köpeğinizin bütün bakımlarını yapan yeni bir iş alanıdır. Tuzla Köpek Pansiyonu bu yeni açılan işletmelere dahildir. Tuzla Köpek Pansiyonu hakkında inceleme yazımız ise şu şekildedir:

Pansiyonlarda kalan köpeklerin en büyük problemi terk edilme hissi ile depresyona girmeleri veya yerini yadırgadıkları için huzursuz olma durumudur. Tuzla Köpek Pansiyonu bu konuda hassasiyet göstererek sizin yokluğunuzu aratmamak için özellikle hayvan sever ve bakım konusundan profesyonel kişiler ile çalışmaktadır. Alanında profesyonel deyim yerindeyse hayvanın dilinden anlayan kişilerle çalışarak köpeklerinize ilgi gösterip onları gün içinde mutlu etmeyi amaçlarlar.

Tuzla Köpek Pansiyonu

Köpekleriniz beslenmeleri eğer özel bir mama getirmediğiniz sürece müessese tarafından karşılanmaktadır. Tuzla Köpek Pansiyonu’nda bulunan mamalar organik, alerji yapıcı tahıl içermeyen, protein değeri yüksek olan ve veteriner kontrolünden geçip onaylanan mamalardır. Köpeğinizin beslenme saatleri ve kaç öğün yediği sizin belirleyeceğiniz saatlerde yapılmaktadır. Ayrıca köpeğinizin sosyalleşmesini istiyorsanız yemeğini diğer köpeklerle yedirerek ona yeni bir özellik kazandırıyoruz.

Köpeğinizin pansiyon içinde ki günlük yaşantısına gelirsek, rutin göz, diş, kulan gibi organların kontrolleri veterinerler tarafından özel olarak yapılmaktadır. Yemek sonrası tuvalete çıkarılan köpeklerinize aynı saat içerisinde gezintide yaptırılarak günlük egzersiz ihtiyacının bir kısmı karşılanmış oluyor.

Oyun alanları geniş bir alana kurulmuş olup köpeğinizin rahatlığı düşünülerek yapılmıştır. Günün geri kalan egzersiz ihtiyacını bu alanda karşılayan köpeklerinize aynı zamanda burada sosyallikte kazandırmaktayız. Böylelikle köpeğinizin pansiyondan çıktıktan sonra dışarıda ki köpek ve insanlara daha ılımlı ve uyumlu davranacaktır. Ayrıca bu oyun alanları gün sonunda özel olarak dezenfekte edilip temizlenmektedir. Böylelikle köpeğinizin sağlığını riske atacak bir durum yaşanmamaktadır. Ayrıca köpeğinizin düzenli olarak bakıcılar tarafından gezintiye çıkması ve yürüyüş yapması sağlanmaktadır.

Köpek Bakımı

Köpeklerinizin konakladığı yer ise kafes olmadan yataklarda kalacak şekilde düzenlenmiştir. Kafeslerin hayvanları hırçınlaştırdığı yada onlarda derin bir depresyon dönemine sebebiyet verebileceği için kafes sistemi bu pansiyonda yoktur. Köpeklerinizin kaldığı yer onların oyuna ve gezintiye çıktığı saatlerde özel olarak dezenfekte edilerek ona sağlıklı ve huzurlu bir ortam sağlanmaktadır. Ayrıca köpeklerinizin kaldığı bölge bakıcılar tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir. Yine aynı bakıcılar 24 saat boyunca köpeklerinizi gözetlemekte ve onların güvenliğini kontrol altına almaktadır.

Tuzla Köpek Pansiyon’un diğer özelliklerinden bahsedecek olursak 8 dönüm araziye kurulmuştur. Aynı zamanda diğer hizmetlerinden biri de köpeklerinize isteğiniz ve ücretiniz doğrultunuzda eğitim verilmektedir. Temel itaat, ileri düzeyde itaat, tuvalet, ev içi ve dışı, yavru köpek ve koruma eğitimleri verilmektedir. Bunun dışında köpeklerinize istekleriniz doğrultusunda kuaför hizmeti verilmekte. Bu özelliklerin dışında Tuzla Köpek Pansiyonu veteriner, yavru ve doğum kurtarma, sahiplenme gibi bir çok hizmet vermektedir.

Fiyat olarak günlük 50 TL belirlenmiştir. Bu ücretlerin içine eğitimler ve mamalar dahil değildir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir