Kozyatağı Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Kozyatağı Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 57
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

  Her köpek sahibi köpeklerinin bakımları, beslenmeleri ve eğitimleri üzerinde önemle durmak isterler. Köpekleri ile ilgilenildiği gibi iş seyahatlerine , tatillere, iş toplantılarına gittiklerinde onları emanet olarak bırakabilecek güvenilir yerler ararlar. Tatillerinde ya da iş seyahatlerinde akıllarının köpeklerinde kalmasını istemezler. Gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri, eğitim ve beslenmelerinin özen ve dikkatli bir şekilde eyerine getirileceği profesyonel bakım hizmeti ararlar.

İşte Kozyatağı Köpek Pansiyonu köpek sahiplerinin bu ihtiyaçlarını gidermek için hizmet vermektedir. Köpeklerin bakımları, eğitimleri ve beslenmeleri ile profesyonel bir şekilde ilgilenerek köpek sahiplerinin gözlerinin arkada kalmamasını sağlamaktadır. Mekan olarak iki tip mekan sistemi ile çalışılmaktadır. Ev ortamına alışkın köpekler için iç mekan denilen ev ortamı mevcuttur. Bahçe ortamına alışkın köpekler için de dış mekan denilen dış ortam mevcuttur.

Kozyatağı Köpek Pansiyonu

Profesyonel veteriner hekimlerin kontrollerinde iç ve dış yaşam alanları her gün dezenfekte edilmektedir. Hijyen bakımından maksimum özen gösterilmektedir. Aynı zamanda görevliler tarafından her gün iç ve dış mekan ortamları gezilerek köpeklerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Köpeklerin pansiyona alınması ile ilk önce boy ve kiloları ölçülür. Köpek sahiplerine teslim edilirken de yine boy ve kilo ölçümü yapılarak köpek sahiplerine teslim edilmektedir. Köpeklere pansiyonda kaldıkları süre içerisinde tüylerinin bakımları ve tırnak kesim hizmeti verilmektedir. Köpek sahiplerinin talebi olması halinde tüylerin traşları da yapılmaktadır. Göz kulak temizlikleri yapılarak aynı zamanda veterinerler tarafından genel sağlık muayeneleri de yapılmaktadır.

Verilen pansiyon hizmeti ev pansiyonu, kısa süreli pansiyon ve uzun süreli pansiyon olmak üzere üç şekilde hizmet verilmektedir. Bu çeşitlilik köpek sahiplerinin isteklerine göre değişmektedir.

Köpeklerin beslenmelerine azami özen gösterilmektedir. Kozyatağı Köpek Pansiyonu’nda kaliteli köpek mamaları kullanılmaktadır. Ancak köpek sahiplerinin köpeklerini teslim etmeye gelirken kullandıkları mamaları da getirmeleri istenir. Bunun nedeni mamalardaki değişim ile oluşabilecek sorunların önüne geçmektir. Çünkü köpeklerin beslenmeleri alışılagelmişin dışına çıkıldığında sağlıkları konusunda büyük sorunlar yaratmaktadır. Köpekler teslim alınırken köpek sahiplerine doldurmaları istenilen bir form verilmektedir.

Köpek Bakımı

Burada köpeklerin beslenmeleri, sağlıkları, aşı düzenleri ve eğitimleri ile ilgili kriter belirleme soruları bulunmaktadır. Eğer ki köpeklerin düzenli bir şekilde kullandıkları ilaç, vitamin ve besin takviyeleri varsa köpek sahiplerinin onları da getirmeleri durumunda ilaç, vitamin ve besin takviyeleri düzenli bir şekilde verilmektedir.

Köpeklerin tuvalet ihtiyaçları içinde onların alışılmış düzenlerine göre hizmet verilmektedir. Gazete ve tuvalet pedi kullanılıyorsa köpek sahiplerinin bu konudaki verecekleri bilgi doğrultusunda köpeklerin tuvalet ihtiyaçları için verilecek hizmet belirlenecektir. Aynı zamanda köpeklerin sosyalleşmesi için aynı ırk grubunda bulunan köpekler ile bir araya getirilerek oyun oynamaları sağlanarak köpeklerin huzurlu ve mutlu bir zaman geçirmesi sağlanmaktadır. Köpeklerin sosyalleşmesi için planlanan oyun parkları bulunmaktadır.

  Köpeklerin temel eğitimleri olan itaat ve ileri itaat eğitimleri de köpek sahiplerinin istekleri doğrultusunda uzman köpek eğitimcileri tarafından verilmektedir. Kısa süreliğine de olsa köpeklerin eğitimlerine ara verilmesi onların alışılmış hayatlarından kopmasına ve bocalamalarına neden olmaktadır. Bu nedenle köpeklerin pansiyonda kaldıkları süre içerisinde eğitimlerinin de verilmesi köpeklerinizin gelişimi açısından oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca köpeklerin sosyalleşmesi için gezi parkları ve oyun parklarındaki aktivitelerin yanı sıra kendileri ile aynı ırkta bulunan diğer köpekler ile iletişim içine geçmesi sağlanmaktadır.

Kozyatağı Köpek Pansiyonu

Köpekler enerjik yapıya sahip olduklarından gün içerisinde bu enerjilerini atmak için uygun şartlar aramaktadırlar. Bu nedenle bahçe ve dış mekana alışık köpeklerin enerjilerini atmaları için gerekli aktiviteler yapılmaktadır. Özellikle yaz sıcaklarında zaman planlaması havanın sıcaklık durumuna göre düzenlenmektedir. Enerjilerini atan köpeklerin daha rahat bir uyku uyumaları ve dinlenmeleri için uyku odaları düzenlenmiştir.

Tüm bu hizmetlerin neticesinde köpek sahipleri köpeklerini aldıklarında teslim ettikleri gün gibi köpeklerini sağlıklı, enerjilerini atmış ve bakımlı bir şekilde teslim almaktadırlar. Tüm bu hizmetler ile köpeklerinizi gönül rahatlığı ile teslim edebilir ve onlardan ayrı kaldığınız süre içerisinde endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

köpek eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir