Köpek Pansiyonu Beykoz

admin 6 sene önce

Köpekler bilimsel olarak köpekgiller ailesine mensup olan hayvanlardır. Bu hayvanlar belirli kriterlerle belirtilen çeşitlerine göre yaklaşık olarak 400 farklı ırktan oluşmaktadır. Dünya coğrafyasında bulunan en yaygın ve en geniş coğrafyaya dağılmış evcil hayvanların başında gelmektedir. Yapılan araştırmalara göre yaklaşık olarak 400 milyon köpek vardır. Köpekler evcil olarak beslenen hayvanlardandır. Binlerce yıldır insanlar için bir arkadaş bir dost hatta bir kardeş olmuşlardır. İnsanlar değişik işlerinde kullandıkları köpeklere kendilerinden bir parça gibi bakmışlardır. Köpeklerin insanlar tarafından farklı görevlerle kullanılmasının ardından evcilleşme sürecine girmiş ve zaman içinde de evcilleşmişlerdir.

Köpekler keskin görme ve koklama hislerinden dolayı avcılıkta insanoğlunun daima yanında olmuşlardır. Birçok insan ilgi alanlarına uygun türdeki köpekleri beslemeyi kendilerine görev edinmiştir. Köpekler insanlar için evlat yerine geçmeye bile başlamıştır. Fakat bazı konularda köpek sahipleri sorun yaşamaktadırlar. Bunlardan en önemlisi köpek sahiplerinin seyahat halinde yaşadıkları sorundur. Köpek sahipleri seyahat zamanlarında köpeklerini yanlarında götürememeleri durumunda bırakacak yer konusunda sıkıntı yaşamışlardır. Bu sorunların çözülmesi için hayvan sever kişiler tarafından köpek pansiyonları açılmıştır.

Köpek Pansiyonu Beykoz

Köpek pansiyonları, köpek sahipleri için en büyük sorunların başında gelen köpeğini bir yere bırakmak durumunda kaldığı durumlarda köpek sahiplerine yardımcı olmaktadırlar. Hemen hemen her köpeği olan kişi köpeğini başka birine bırakmak istemez. Köpeğini bıraktığı yerde gereken ilginin verilip verilmeyeceği konusunda şüphe duymaktadır. Köpek pansiyonları bu gibi durumlar için kurulan mekânlardandır. Köpek bakımı konusunda profesyonel ekipler tarafından kurulan ve köpeklerin bakım ve beslenmesinin en üst düzey şekilde yapılması sağlanan bu yerler köpek sahiplerinin korkularını az da olsa hafifletecektir.

Köpek pansiyonlarının temel amacı köpeklerinin bakımını belirli süre zaafında düzenli olarak yaparak köpek sahiplerine yardımcı olmaktır. Gerekli durumlardan dolayı köpeklerinin yanında olamayacak kişileri, tatil iş seyahat vb. gibi durumlardan dolayı farklı şehirlerde olacak kişiler gözleri arkada kalmadan köpek pansiyonlarına köpeklerini bırakabilirler. Köpekler hassas hayvanlar olmasından dolayı ailelerinden uzak kalmaları durumunda çok duygusal olabilirler. Bu tür durumlar köpek pansiyonlarında çalışan ve tam anlamıyla kendini bu işe adamış yetkililer tarafından köpeklere hissettirilmemeli ve köpeklere sanki ailelerinin yanındaymış gibi bir yaşam standartı sunulmalıdır.

Köpek Pansiyonu Beykoz Fiyatları

Köpek pansiyonları normal bir köpeğin bakımı için gerekli olan tüm işlemleri bir yerde gerçekleştirebilen alanlardandır. Köpekler için gerekli olan her türlü personel bulunmakta ve köpeklerin hizmetine sunulmaktadır. Köpeklerin yaşam süresince bir veteriner hekimi olması gerekmektedir. Nasıl insanlar hasta olduklarında aile hekimlerine gidiyor ve tedavilerini gerçekleştiriyorlarsa köpeklerin de birer hekimi olup hastalıklarını o hekim sayesinde tedavi etmeleri gerekmektedir. Köpek pansiyonlarında bulunan veteriner hekimler pansiyondaki köpeklerin 7/24 her türlü sorunu ile ilgileneceklerdir. Buna yardımcı olarak köpeklerinizi pansiyonumuza bırakmanız için gerekli testleri yapacak, raporlarını alacak ve sizlerin daha önceki veterinerden getirdiğiniz raporu not ederek olası durumlara karşı hazır olacaktır.

Köpek Pansiyonu Beykoz

Köpek pansiyonlarının bir diğer özelliklerinden biri de köpeklere tasma eğitimi aşılamasıdır. Her köpeğe verilmesi gereken temek eğitimlerin başında tasma eğitimi gelmektedir. Çünkü tasma takmak köpeklerin dış saldırılara karşı güvende olmasını sağlamakta ve kaybolmasını engellemektedir. Tasma eğitimi almış köpeklerin ve tasma takmaya alışkın köpeklerin bu eğitimde tam anlamıyla tasmasız kalmasının ona zarar vereceğini öğreneceğini belirtmek isteriz. Fakat daha önceleri tasma takmamış köpekler için bu eğitim zor olacaktır. Tasma takmaya alışma süresince köpekler huysuz ve saldırgan olacaktırlar. Evcil Hayvan Bakım Merkezleri tarafından yapılan araştırmalarla bu tez bilimselleşmiştir.

Beykoz Köpek Pansiyonu olarak yukarıdaki bilgiler ışığında köpeklerinize gereken her türlü hizmeti veriyoruz. Belirli sayıda bulunan kontenjanlarımız dolmadan bizlere ulaşarak köpeklerinizi pansiyonumuza bırakabilirsiniz. Köpeklerinizi pansiyonumuzda misafir etmekten büyük gurur duyacağımızı belirtmek isteriz.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.