Köpek pansiyonu açmak

PAYLAŞ
Köpek pansiyonu açmak
  • 0
  • 195
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Birçok köpek severler olmaktadır ve bu tür insanlar köpekler için bir şeyler yapmak isterler. Hiçbir şey akıllarına gelmese bile, köpek çiftliklerine yardım ederek, köpekleri sevip onlarla vakit geçirebiliyorlar. Bazıları ise imkanları olduğu sürece köpek pansiyonu açanlar bile olabiliyor. Köpek pansiyonu açmak kolay değildir. Köpek pansiyonu açmak için birçok adımların atılması gerekiyor ve birçok sorumlulukları ele almanız gerekiyor. Bu sonuçta evde bir veya iki tane köpek ya da kediye bakmaya benzemiyor. Hem hayvanlara bakacaksınız, hemde ticaret yapacaksınız ve bu gerçekten çok zor bir iştir. Yapanlar var ve Türkiye’de birçok köpek pansiyonları bulunmaktadır, fakat bu tür yerleri işletmek göründüğü kadar kolay olmuyor. Böyle bir yer açmak gerçekten cesaret istiyor ve her ne kadar kendinize güvenseniz bile bazen açmak kolay olmuyor. Açmak istiyorsunuz ama tekrar geri çekiliyorsunuz ve aklınızda birçok şey oluyor.

Köpek pansiyonu açmak

Köpek pansiyonu açmak için birçok yerden izin almanız gerekiyor, size ait belgelerin olması gerekiyor. Köpeklere bakabilip bakamayacağınıza dair kanıtların olması gerekiyor. Köpek pansiyonu açmak bir petshop açmak gibi değildir, kaldı ki her ikiside zor işlerdir. Normal bir otel değil, sonuçta burada canlılar kalıyor olsada, yardıma ve sevgiye muhtaç canlılar. İnsanlar gibi değiller ve bir şeye ihtiyacı oldukları zaman size bir şekilde anlatmanın yolunu bulmaları gerekiyor ya da sizin fark etmeniz gerekiyor. Köpek pansiyonu açmak gerçekten büyük bir sorumluluktur ve bazıları bu sorumluluğu alabilmek için yıllarca para biriktirebiliyor. Bu işi yapmaya karar verdiğinizde, sadece sorumluluk değil, ama aynı zamanda köpekleri sevdiğiniz için ve onlara gerçekten bakabileceğinize inandığınız için yapmanız gerekiyor. Onları yarı yolda bırakamazsınız. Onlarla bir insan gibi tartışamazsınız. Farklı yollarla iletişim kurmanız gerekiyor.

Köpek pansiyonu açmak

Bir köpek pansiyonu açarken, kaç tane köpeğe bakabileceğinizi düşünmeniz lazım. Ne kadar malzeme alabilirsiniz ve pansiyonda kalacak köpeğin ne kadar süre kalabileceğine kadar her şeyi hesaplamanız gerekiyor. Köpek pansiyonu açmak için tek başınıza değil, uzman yardımı almanız gerekir. Hangi köpeklere bakabileceğinize karar vermeniz gerekir. Köpek pansiyonu açmak, normal bir otel açmaya benzemez. Bütün sorumluluklar size aittir. Köpekleri gezdirmeniz gerekecek, yemeklerini ve sularını vermeniz lazım, gerektiği taktirde eğitim verilebilir, sağlık kontrollerinin yapılması gerekiyor ve daha birçok işiniz olacak. Bunuda sadece bir tane köpek için yapmıyorsunuz, pansiyonda kaç tane köpek kalabilecekse, hepsi için yapmak zorundasınız. Pansiyonda kalan köpeklerin arasında, ben buna bakacağım, şuna bakmayacağım diyemezsiniz. Eğer bir köpek pansiyonu açacaksanız, kalan bütün köpeklere bakmak zorundasınız. Müşterilere güven vermek zorundasınız. Sonuçta başkaların köpeklerine bakacaksınız.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir