Köpek Eğitimi Esenyurt Adresi

PAYLAŞ
Köpek Eğitimi Esenyurt Adresi
  • 0
  • 6
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpek eğitimi köpeğinize sadece gel, git, otur, yat, kalk gibi komutları öğrettiğiniz bir eğitim değildir. Gel, git, otur, yat, kalk gibi komutlar klasik bir eğitim anlayışını kapsamaktadır. Köpek eğitimi hayvan ile insan arasındaki ilişkiyi kapsayan bir eğitim anlayışıdır. Köpeğinize pozitif bir eğitim vermek istiyorsanız onunla güven ve sevgi çerçevesinde bir ilişki kurmanız lazım. Köpek eğitimi köpeklerin doğalarına uygun bir biçimde verilmelidir çünkü eğitim öğrenme temelli bir yaklaşımdır. Köpekler hafızalı kuvvetli varlıklardır. Zihinlerindekini kolay kolay unutmazlar. Bununla birlikte koku duyuları da çok gelişmiş varlıklardır. Olaylara karşı zihinleri ve koku duyularıyla bağlantı kurarlar. Köpek eğitimi hem bizim hem de hayvan severler için günlük hayatta kolaylık sağlayacaktır.

Köpek Eğitimleri

Köpek eğitiminde köpeğimizin alışması gereken en önemli beceri ” tuvalet eğitimi ” olmalıdır. Köpek sahiplendiğimiz de köpeğin tuvalet eğitimi için yakından ilgilenmemiz gerekecektir. Köpekler doğaları gereği yaşam alanlarında, doğa da tuvalet ihtiyaçlarını yeri ve zamanı belirsiz bir şekilde giderebilirler.

Köpek Eğitimi Esenyurt Adresi

Köpeğin tuvalet eğitimi için hayvanımızın olgunlaşma süresini beklememiz gerekir. Bununla birlikte eve geldiği ilk gün tuvalet eğitimine başlamakta fayda vardır. Köpeğimizin temel eşyaları olan yatağı, yemek ve su kabı ve oyuncakları olmalıdır. Köpeğimizin kendini güvende hissetmesi için temel ihtiyaçlarına özen gösterilmelidir. İlk alışma zamanında petshoplardan elde edebileceğiniz tuvalet pedlerini köpeğinizin yaşadığı mekana yerleştirmeniz gerekir. Eğitim süresince pedleri zamanla azaltmanız eğitime katkı sağlayacaktır. Köpeğinizin tuvaleti geldiğinde pedlerin olduğu alanlara tuvaletini yapmakla sınırlanacaktır. Tuvalet zamanında köpeğinize ” haydi tuvalet zamanı ” gibi komutlar veriniz. Tuvalet saatleri rutin içinde düzenli olmalıdır. Bunun dışında köpeğimizin yüzmeye karşı bir yeteneği var ise yüzme eğitimi de verilir. Eğitim süre zarfı içince eğitimci ve köpek arasında dostluk bağı kurulur. Köpeğin yapısı, beden dili, cinsi, özellikleri sahibi tarafından bilindiği için günlük hayatta daha kolaylık sağlanacaktır. Bizlerin köpeklerin beklentilerini anlamamız için köpeğin yapısı, beden dili, cinsi ve özelliklerini bilmemiz gerekmektedir.

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru köpek eğitimleri ise; köpeğin önce kendi kardeşleri ve annesinin yanında başlaması daha doğrudur. Ailesinin yanında önce beslenmesini öğrenir daha sonra kendini savunmaya başlayarak devam eder. Böylelikle negatif alışkanlıklar yerine sağlıklı ve uyumlu bir sosyal hayat yolunda ilerlerler. Köpek Eğitimi Esenyurt Adresi bu konuda en büyük destekçiniz olacaktır.

Köpeklerin Olumsuz Alışkanlıkları

İlk başlarda yapılan eğitimler ile ileri ki zamanlarda bu inatçı, söz dinlemez huylarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yavru zamanlarında üstünüze atlayan köpeğiniz için önlemler almazsanız ileri ki zamanlarda köpeğiniz büyüdüğünde sürekli üstünüze atlar ve siz buna müdahale etmekte zorlanırsınız. Hiç kimse büyük bir köpeğinin üstüne bir anda atlamasını istemez, kıyafetlerinin kirlenmesini veya ansızın tepkiler almak istemez. Bunun çözümü için de bir kolaylık vardır. Yavru köpekler bebeklik dönemlerinde sevgiye çok ihtiyaçları vardır ve sürekli insanların üzerine atlamaya, oyun oynamaya, kovalamaya çalışırlar ve bundan çok büyük keyif alırlar. Eğer siz bu durumdan memnuniyetsiz iseniz şu yönde eğitebilirsiniz. Üstünüze birden atladığında yavaşça köpeğinizin canını yakmayacak şekilde onu üzerinizden itebilir ve bir daha böyle yapmaması için ona komutlar verebilirsiniz. Köpeklerinizi eğitim sürecinde cezalandırmanız kesinlikle yanlış bir davranıştır ve bu asla tavsiye edilmez. Köpeğinize bu davranışı yaptıktan sonra onu ödüllendirmeniz bir okşamanız veya gülümsemeniz yeterli olacaktır. Eğer köpeğiniz yetişkin ve atlama davranışı gösteriyor ise bu durumda fazla sabırlı olmanız gerekmektedir. Bu davranışı sergilediğinde arka ayağına uyaran vermeniz sağlıklı bir iletişime geçmenizi sağlayacaktır. Köpeğinizi daima sevgiyle yaklaşın çünkü sizin onlara, onların da size ihtiyacı vardır.

köpek eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir