İntoko köpek

PAYLAŞ
İntoko köpek
  • 0
  • 63
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

İntoko elektronik alet satışından eleman alımına kadar geniş ürün ve iş seçeneği sunan bir internet sitesidir. Site intoko.kijiji.com.tr adresinde hizmet vermektedir. Reklam verme imkanı da sağlayan sitede ilan verilebilir, başkalarının verdiği ilanlar taranabilir. Tüm bunlar bir hesap açmadan yapılabildiği gibi ücretsiz üyelik ile hesap da açılabilir. Bu site geniş olanaklar listesinde hayvanlar kategorisi de bulundurmaktadır. İntoko köpek ilanlarını barındırmayı da ihmal etmemiştir.

İntoko köpek

İntoko köpek başlığı içerisinde ücretli ve ücretsiz olarak verilmek istenen köpek ilanları yer almaktadır. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ilan veren ve arayan kişilerin bulunduğu şehirler Türkiye genelinde yayılım göstermektedir. Ücretli ve ücretsiz verilen köpeklerin türleri arasında terrier, pomeranian boo, labrador retriever, Belçika malinois, Fransız bulldog, Alman kurdu, Çin aslanı (chow chow),  şivava (chihuahua), tazı, Alman çoban köpeği, cocker, pekinez,  rottweiler,  cane corso, pug veya diğer adıyla mops, beagle, baksır (boxer), İskoç çoban köpeği (collie), Sibirya kurdu (haski ya da husky), doberman, kopay, Jack Russell teriyer, golden retriever, Cavalier King Charles, pincher, kangal, İngiliz mastifi ve Yorkshire terrier yer almaktadır. Bu türlerin kategoriler halinde sunulduğu sitede bu türlerin dışında farklı ilanlar da yer almaktadır, tüm ilanlar hızlı ve kolay bir şekilde ilan sahibine ulaşmayı sağlayacak bilgileri ve alınacak köpek türünün resmini  içermektedir.

İntoko köpek

Satılan veya ücretsiz verilen bu türlerin nerelerde yaşayabileceğine kısaca değinilirse; seçim yapmak  kolaylaşacaktır. Golden retriever ve rottweiler türleri gerekli eğitim ve deneme sağlandığında apartmanda bakılabilmektedir. Haski türü evde yaşamaya uygun olmadığı için apartmanda bakılması zordur; sürü halinde hareket sevmeyi seven türün yoğun tüyleri nedeniyle sıcak bölgelerde yaşaması zorlaşmaktadır.  Kangal iri ve kaslı yapıya sahip bir köpek türü olması nedeniyle evde yaşamaya uygun değildir. Daha çok arazi ya da çiftlik gibi açık ve geniş alanlarda bakılması doğasına daha uygundur. Beagle anlamı ”küçük” olan çok şirin bir köpek türüdür; çocuklarla çok iyi anlaşması ve onların sevmek için yaptığı hırpalamalara karşı hoşgörülü olması nedeniyle evde sorunsuz olarak bakılabilecek en iyi türlerdendir. Baksır türü sıcak ve soğuğa karşı çok hassas türler olduğu için bahçe veya çiftlik köpeği olmaya pek uygun değildir. Fazla hareketli olduğu için evde bakımı biraz zor olsa da yaşayacağı ortama alıştırıldıktan sonra uyum sağlaması kolaylaşacaktır. Mastif ise ev içerisinde dışarıdaki haline göre daha az hareketli olduğu için belli bir alışma süresi sonunda evde bakım için ideal ve sahibine düşkün olan türlerdendir, kulübede yaşamaktan hoşlanmadığı için dışarda bakımı uygun değildir.

Köpek Bakımı

Cavalier King Charles ise aktif bir hayvan olduğu için bahçeye çıkış imkanı gerektiren bir evde yaşayabilir fakat yüksek sıcaklıklar onun yaşaması için uygun değildir. Çin aslanı evde bakıma çok uygundur ve soğuktan çok çabuk etkilendiği için üşüdüğü anda titremeye başlayan bir türdür, bu yüzden kazak giydirilmesi bile gerekebilir. Apartman hayatına uygun olan bir diğer köpek ise Fransız bulldog türüdür ve aşırı ısının bu türde kalp krizine neden olması sebebiyle yaşayacağı ortamın sıcaklığının iyi ayarlanması gerekmektedir. Bu bilgiler ışığında İntoko köpek sitesinden alacağınız köpek size zorluk çıkarmayacaktır.

Neredeyse Türkiye’deki her şehirden ve her köpek türüne ait ilanların bulunduğu   sitenin; köpek  bölümünde toplamda 122235 ilandan istediğinizi rahatça inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda hesap oluşturarak siz de kendi ilanlarınızı verebilir, başkalarının verdiği ilanları değerlendirebilir ve kolayca köpek sahibi olabilirsiniz.

 

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir