Hasköy Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Hasköy Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 27
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpeklerin kökeninin 60 milyon yıl öncesinden geldiği düşünülmektedir. Asya’da Miacis adındaki bir canlının kurt, köpek, çakal, tilki gibi köpekgiller ailesinin atası olduğu yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Son 12 bin yıldan beri de köpekler av, koruma, çobanlık gibi her alanda insanların yardımına koşan canlılar olarak tarihten günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde farklı büyüklükte 400’den fazla farklı ırkı olduğu tahmin edilmektedir. 2001 yılında yapılan bir çalışmayla dünyada 400 milyondan fazla köpek yaşadığı söylenmiştir.

Farklı köpek ırkları değişik ihtiyaçlara göre yetiştirilerek insanlara yardım etmişlerdir. Her köpek ırkının farklı özellikleri vardır. Bu özelliklerinden dolayı köpekler günümüzde av köpekleri, çoban köpekleri, polis köpekleri, süs köpekleri gibi birçok alt kategoriye ayrılmıştır. Örneğin bir av köpeğinin koku alma ve görme yetisi çok kuvvetlidir. Bu nedenle çok iyi koku alan ve çok iyi gören köpek ırkları aynı zamanda av köpeği kategorisinin altında toplanmıştır. Evde bakılabilecek kadar küçük boylarda olan köpeklerin bulunduğu kategoriye ise süs köpekleri ismi verilmiştir.

Hasköy Köpek Pansiyonu

12 bin yıl öncesinden günümüze kadar gelen en sadık dostumuz köpeklerdir. Köpekler doğar doğmaz insanlara karşı sevgi gösterirler. Bu anlamda doğar doğmaz insandan korkmadan sevgi gösteren tek canlı köpeklerdir diyebiliriz. Beslemeye başladığınız bir köpek her anlamda sizi tanır. Köpeklerin görme, duyma, koklama gibi işlevleri çok gelişmiştir. Bu nedenle sizi sen tonunuzdan, kokunuzdan ya da çok uzaktaki görüntünüzden hemen tanırlar. Bununla da kalmayıp kokunuzun sindiği eşyaları sizin olduğunu bilirler. Bu özellikleri köpeklerin sahibini ne kadar benimsediğini, sevdiğini ve sadık olduklarını gösterirler.

Köpekler, sevecen olmaları, sahiplenmeleri, koruma içgüdüleri, sadık olmaları gibi özelliklerinden dolayı insanoğlu tarafından besleme ve bakma açısından tercih sebebi olmuştur. Köpekler nankör hayvanlar değildirler. Kendisine bakan, besleyen sahiplerine bir ömür boyu bağlı kalırlar. Gerekirse hiç korkmadan sahiplerini koruma içgüdüsüyle ölüme bile atlarlar. Bu kadar özelliklerinin yanında yaşamaları için bize ihtiyaç duymaktadırlar. Maalesef bir köpeğin dengeli ve sağlıklı büyümesi için birine ihtiyacı vardır.

Hasköy Köpek Pansiyonu

Köpek sahibi olanların çoğunun en büyük sorunu gittikleri her yere köpeklerini de götürmek zorunda kalmalarıdır. Köpekler çok uyumlu hayvanlar oldukları için sizinle birlikte seyahat etmelerinde bir sakınca yoktur ancak sadece kendi aracınızla seyahat ettiğiniz sürece. Bildiğiniz gibi toplu taşıma araçlarında evcil hayvan taşımak yasaktır. Yine gittiğiniz otel, pansiyon gibi birçok yerde evcil hayvanlara izin verilmemektedir. Bu nedenle bazen gittiğimiz yerlere köpeklerimizi de götürmemiz mümkün değildir.

Köpek Bakımı

Köpek bakımı ve beslenmesi köpek sahipleri tarafından bilinmesi gereken bir konu olup zaten köpek sahiplerinin geçen süre içerisinde çok iyi öğrendikleri bir konudur. Köpeğimizi götüremeyeceğimiz bir yere giderken çevremizde köpeğimizin beslenmesine dikkat edecek ve bakımını yapabilecek bir tanıdığımızı ya da bir akrabamızı bulmak her zaman mümkün olmamaktadır. Bu nedenle de çoğu zaman köpek sahipleri ya seyahatini ertelemekte ya da köpeğini de götürebileceği yerleri tercih ediyor. Ama yine de zaman zaman köpeğimizi bırakmak zorunda kalıyoruz ki bu durumlarda köpek pansiyonları bizim kurtarıcımız oluyor.

Oturduğumuz çevrede mutlaka bir köpek pansiyonu görmüşsünüzdür. Ancak eviniz Hasköy’de ise maalesef pek alternatifiniz bulunmamakta. Hasköy Köpek Pansiyonu bulunması açısından iyi bir görüntüye sahip değil. Hasköy Köpek Pansiyonu arıyorsanız ya diğer semtlerdeki köpek pansiyonlarını araştırmanız ya da evde köpek bakım hizmeti veren kişi ya da firmalarla iletişime geçmeniz gerekecektir. Hasköy’de köpek sahibi olanlar bu açıdan çok şanssızlar. Diğer semtlerde birçok köpek pansiyonu bulmak mümkünken Hasköy Köpek Pansiyonu bulmak imkânsız gibi bir şeydir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir