Güngören Köpek Pansiyonu

admin 6 sene önce

Hayvanları olan sevginin her geçen gün arttığı ülkemizde, özellikle evcil hayvanların en popüler olanlarından köpekler için çeşitli aktiviteler de olmaya başlamıştır. Bir çok kişi evinde köpek bakımı yapmaktadır. Çalıştığı için bakımıyla ilgilenemeyenlerde bu işi yapan kişilerden yardım alarak köpeklerinin günlük bakımını ücretli olarak yaptırmaktadırlar. Bu iş için uzman kişiler hatta uzman ekipler vardır. Bunlardan biri köpek oteli ya da pansiyonlarıdır.

Güngören Köpek Pansiyonu Nedir?

Köpek oteli ya da pansiyonu da neymiş diyenleri duyar gibiyim ve bu nedenle açıklama yapma gereği duyuyorum. Kopek oteli, nasıl çocuklarımızı kreşe veririz onlarla ilgilenen birileri olur, işte aynı onun gibi köpeklerimizi de kreş gibi misafir eden köpek otelleri vardır. Buradaki eğitimli kişiler tarafından, köpeklerinizin günlük bakımları yapılır, onların diğer köpeklerle oyun oynamasına olanak sağlanır ve çeşitli aktiviteler yapılarak eğitimler verilir.

Köpek otelleri bildiğiniz otel gibidir, ayrı oyun odası, yemek odası, aktivite odası vardır. Köpeklerin her ihtiyacı için düşünülmüş ayrıntılar vardır. Hatta bu pansiyonlarda gün içerisinde köpeğinizi görebileceğiniz canlı kamera hizmeti vardır. Yavru köpeğiniz var ve onun eğitilmesini istiyorsanız ya da bir süreliğine seyahate çıkacaksınız ve köpeğinizi bırakabileceğiniz kimse yoksa hiç tereddüt etmeden köpek otellerini arayıp onlara köpeğinzi teslim edebilirsiniz. Siz onu geri alana kadar en güzel şekilde misafir edileceğinden emin olabilirsiniz.

Güngören Köpek Pansiyonu

Bu hizmeti birçok il ve ilçede bulabilmeniz mümkün. Bunlardan biri Güngören’dir. Güngören, 1992 yılında ilçe olan, İstanbul’un Çatalca Yarımadası’nda bulunan, 11 tane mahallesi olan, yaklaşık 310.000 nüfusu olan ve yüzölçümü bakımından en küçük olan bir ilçesidir. Bu ilçede köpeklerinin bakılmasını isteyenler için Güngören Köpek Pansiyonu vardır. Burada köpeklerinize en iyi şekilde bakılır, onlara çeşitli aktiviteler ve eğitimler verilir.

Köpek Eğitimi

Evcil hayvanlarımız bizim en yakın, en sadık dostlarımızdır. Hatta sir çok insan için evlat gibidir. Cinsiyetine göre oğlum, kızım diye hitap ederler onlara. Çünkü hayvanlar sevildikçe öyle çok sevgi verirler ki hayvan ve sahibi arasında derin bir bağ kurulur. Hayvan ölse sahibi, sahip ölse hayvan arkasından üzülür. Tıpkı bir insan gibi duygusal tepkiler verir hayvanlar. Çoğu zaman evinizin neşe kaynağı onlardır. Özellikle köpekler akıllı hareketleri, sevimli tavırlarıyla gözdedirler. Eğitildiklerinde yapabilecekleri şeyler saymakla bitmez, o kadar akıllıdırlar ki yeri gelir en iyi yardımcınız oluverirler.

Bu denli kıymetli olan varlıkların da özenli bir bakıma ihtiyaçları vardır tabi ki. Nasıl ki biz insanların günlük ihtiyaçları oluyorsa yeme, uyuma, eğlenme, yıkanma gibi, onların da aynı şekilde günlük ihtiyaçları vardır. Tıpkı çocuk bakar gibi onların ihtiyaçları ile ilgilenmeniz gerekir. Köpekleri çok seviyorsunuz ama ilgilenecek vaktiniz mi yok veya eviniz köpek bakmak için müsait mi değil ya da bakacak zamanınız var, eviniz de müsait ama bir süreliğine seyahate çıkmanız gerek ancak köpeğinizi bırakabileceğiniz bir yer mi yok. Hiç üzülmeyin, köpek otelleri tam da bu iş için var. Bu otellerden biri olan Güngören Köpek Pansiyonu, köpeğinizi en güzel şekilde misafir ederek sizi bu dertten kurtarır. Sadece seyahate çıkarken değil sürekli olarak da bırakabilirsiniz.

Köpekleri çok seviyorsanız ama evde bakacak imkân ve zamanınız yoksa köpek oteline teslim edip hem bakımının düzenli olarak yapılmasını sağlarsınız hem de istediğiniz zaman gelip onu görebilir onunla vakit geçirebilirsiniz. Hatta sadece bakımla kalmayıp, burada onların eğitim almasını da sağlayabilirsiniz. Yavru bir köpeğiniz var ve tuvalet eğitimi alması gerekiyorsa onu köpek pansiyonuna götürerek eğitilmesini sağlayabilirsiniz.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.