Evde Köpek Yıkama Ve Kuaför Hizmeti

Evde Köpek Yıkama Ve Kuaför Hizmeti

admin 3 sene önce

Evde Köpek Yıkama Ve Kuaför Hizmeti

İnsanlar olarak genel ihtiyacımız olan bazen keyfi olarak kuaförlere giderek saç tırnak gibi bakımlar yaptırırız. İnsanoğlunun yaşam kalitesini arttırmak için temiz, bakımlı ve sağlıklı olması için kuaförlere ihtiyaç vardır aynı şekilde de evcil hayvanlarımızın da ihtiyaçları vardır. Bazı sebeplerden dolayı kirlenmiş olan evcil hayvanınızı doğru yöntem ve uygun şampuan ile yıkamak, tüylerini tıraş etmek ve tırnaklarını kestirmek gerekir. Bu ihtiyaçları bazen kendimiz yapabilecek durum da olsak da zamanı olmayan evcil hayvanlar için veya başka sebeplerden dolayı yapamayacak durum da olan sahipler için evde köpek yıkama ve kuaför hizmeti devreye girmiş bulunmaktadır. Köpeklerimizin ihtiyacı olan bakımlarını profesyonel şekil de ve temiz koşullar da yaptırmak için özel pet kuaförlüğü hizmetinden yararlanılmaktadır.

Pet kuaförlüğü hizmetleri genel olarak şu şekildedir; Köpeklerinizin banyo, tıraş, göz kulak temizliği, tırnak kesimi gibi ihtiyaçlarını uzman kişilerden oluşan ekip ile verilen adrese gelinerek hizmet verilmektedir. Köpekleriniz sadece sağlıklı olması temiz görünmesi için değil psikolojileri için de güzel bir bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Tüm bu bakımları yapan kişinin işin de uzman ,profesyonel olmasına dikkat edilmelidir. Evcil hayvanınız için uygun olmayan bir şampuan ile yıkanması bile ciddi sağlık sorunların sebep olabilir. Bu sebeplerden dolayı evcil hayvan bakımınızı özel pet kuaför hizmetlerinden faydalanarak yaptırmanız siz ve evcil hayvanınız için en iyisi olacaktır.

Tıraş Hizmeti;

Köpeğinizin tüylerinin sağlıklı uzaması ve dökülmemesi için düzenli şekil de tıraş yapmalı ya da yaptırılmalıdır. Köpeklerinizin ihtiyacına ve cinsine göre makas tıraşı veya makine tıraş hizmeti verilmektedir. Eğer tüyler dökülüyor ise makine tıraşı önerilir ve bu traş ile tüylerin 2-3 mmlik kısalık da tıraş hizmeti uygulanır. Tıraş edildikten sonra köpeğiniz cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve daha sonra da fön makinesi ile tüyler kurutulur, göz ve kulak temizliği yapılır ve tırnak kesimi uygulanır. Dış görünüş için traş yapılacak ise makas tıraşı yapılması önerilir. Tüyler istenen biçim de ve boyut da makas ile kesilir. Makas tıraşı hizmetinde de şampuan ile yıkama, kurutma, göz ve kulak temizliği ve tırnak kesimi hizmetleri de yapılır. Tıraş hizmeti yapılırken evcil hayvan sahipleri büyük bir titizlik ile hizmeti incelemektedir çünkü traş hizmetlerinden bir çok köpek ve sahipleri sıkıntılı süreçler geçirmişlerdir.

Tüy Tarama;

Tüy tarama hizmeti genel olarak yirmi otuz dakika sürer bu süreyi belirleyen köpeğin cinsi ve tüylerin şeklidir. Dikkatli olarak yapılan tarama işlemi ile tüylerin sertleşmesi önlenir, tüylerin daha canlı, parlak ve sağlıklı görünmesini amaçlanır. Köpeklerinizin tüm bu bakım hizmetleri ve daha fazlası ile adresinize gelinerek de yapılmaktadır. Gezici pet kuaför işini yapanlar özel olarak yapılmış araç ile verdiğiniz adrese kadar gelerek köpeklerinizin tüm ihtiyaçlarını araç için de gidermektedir.

Her evcil hayvan tıraş edildikten sonra tıraş esnasın da kullanılan tüm araç ve gereçler sterilizasyon amacı ile özel temizleyici spreyler ile temizlenir, steril kalması sağlanır. Böylece bir sonraki evcil hayvanın hastalık kapması engellenmiş olunur. Günümüz de çok sayı da evlere gelen pet kuaför bulunmaktadır. Adresimize çağıracağımız pet kuaförler tercih edilirken köpeğinizin ırkını, istediğiniz hizmetleri, uygulanacak olunan hizmetin süresini ve bütçenizi düşünerek tercih etmek de fayda olabilmektedir. Herkes kendisine ve köpeğine uygun bir pet kuaför bulabilir. En uygun tercihi yapmak için araştırma yapılmalıdır çünkü tüm bu yapılan hizmetlerin doğruluğu veya yanlışlığı köpeğinizin psikolojisini etkilemektedir.

Hause Of İstanbul Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.